Стајиќ уште две години во Пелистер

Повремениот македонски репрезентативец Бобан Стајиќ го продолжи договорот со Пелистер на уште две години и во следната сезона ќе ја дели минутажата на плејмејкерската позиција со Марјан Младеновиќ.

Стајиќ дојде во битолскиот клуб минатото лето од Кожув и беше меѓу најзаслужните што Пелистер го заврши основниот дел од сезоната на првото место.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.