Српски центар за крај на летниот пазар на Работнички

Искусениот српски интернационалец е последното странско засилување за Работнички пред почетокот на новата сезона.

Во Скопје тој доаѓа од српскиот прволигаш Раднички каде минатата сезона постигнувал по 7 поени, 4 скока и 1,3 асистенции по натпревар. Претходно играл во Чешка, во тимот на УСК Прага каде имал уште подобар ефект.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.