Србите тврдат: Партизан носи фудбалер од Вардар за беспари

Српскит „Телеграф“ денес пишува дека екипата на Партизан во следниот период ќе се засили со досегашен фудбалер на Вардар.

Станува збор за Бразилецот Леовигилдо Жуниор Реис Родригез кој игра на левата бековска позиција а во дресот на „црвено-црните“ пристигна зимава од редвите на Македонија Ѓорче Петров.

Иако Жуниор има договор до крајот на календарската година, тој во Белград би стигнал како слободен фудбалер бидејќи му се должат плати во Вардар.

Се наведува дека тренерот Саво Милошевиќ дал зелен светло за овој трансфер, а управата на Партизан веќе стапила во преговори со неговите менаџери.