Србите тврдат: Партизан носи фудбалер од Вардар за беспари

Српскит „Телеграф“ денес пишува дека екипата на Партизан во следниот период ќе се засили со досегашен фудбалер на Вардар.

Станува збор за Бразилецот Леовигилдо Жуниор Реис Родригез кој игра на левата бековска позиција а во дресот на „црвено-црните“ пристигна зимава од редвите на Македонија Ѓорче Петров.

Иако Жуниор има договор до крајот на календарската година, тој во Белград би стигнал како слободен фудбалер бидејќи му се должат плати во Вардар.

Се наведува дека тренерот Саво Милошевиќ дал зелен светло за овој трансфер, а управата на Партизан веќе стапила во преговори со неговите менаџери.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Играчот на Челзи имал непријатна епизода: Менаџерот ме крадеше, сакав да се откажам од фудбалот

Пресврт во Париз, Нејмар ги изнел своите барања до ПСЖ

Французинот пресече: Пол погба донесе конечна одлука!

Дали ќе биде тренер на Јувентус? Па Челси го нема уште ослободено од договорот

На свадбата на Рамос денеска, освен Роналдо, не беше присутно уште едно големо име

Гулит за проблемот на Милан последните неколку сезони

Имаше одлична сезона во Арсенал – но сака да си замине поради својата девојка

Откриено колку цигари на ден пуши Сари

(ВИДЕО) Ѕвездата на Јувентус се снимаше со гола жена во кревет !?