ВИДЕО: Србинот изгуби нерви – Јокиќ сакаше да се тепа со ѕвездата на Лејкерс

913

Екипите на Денвер и ЛА Клиперс ќе водата голема борба за место кое води во плеј-офот од НБА лигата. Ноќеска Денвер изугиб од Лејкерс со 112:103, додека Клиперс беа подобри од Чикаго 112-106.

За време на мечот помеѓу Денвер и Лејкерс можеше да дојде до посериозен инцидент, откако Србинот Никола Јокиќ тргна да се тепа со ѕвздата на Лејкерс, Џулиус Рендл кој направи неспортски потег.

За среќа брзата реакција на судиите, како и трезбените и ладни глави на соиграчите, не дозволија овој инцидент да ескалира иако сериозно се закануваше.