Србин си оди од клупата на Фенербахче – Србин доаѓа?

Игор Кокошков е многу блиску до враќање во НБА лигата, тврдат денеска и турски и американски медиуми што значи дека наскоро ќе се отвори место на клупата на Фенербахче.

Актуелниот српски селектор има сериозна понуда од Далас каде треба да му биде помошник на Џејсон Кид, а да работи со Лука Дончиќ и деновиве треба да го даде конечниот одговор. Многу веројатно, испразнетата тренерска позиција ќе ја пополни негов сонародник.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.