Србин што играше во НБА ја засилува Звезда

Српскиот репрезентативец многу брзо ќе го официјализира трансферот од Панатинаикос во Црвена Звезда, тврди денеска Моцарт спорт.

Тој и ја почна својата професионална кариера во овој клуб чиј член беше од 2008 до 2012 година по што замина во странство.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.