Србија и без најдобриот играч, повторно е европски шампион

Српската 3х3 репрезентација ја одбрани титулата на Европското првенство што од 10 до 12 септемвр се одржа во Париз.

До неа стигна и без најдобриот баскетчија на сите времиња Душан Домовиќ Булут кој по Олимписките игри во Токио замина да гради кариера во САД.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.