Специјалниот се пофали по средбата со Конор: Конечно го запознав, ми беше задоволство

Ирскиот ММА борец, Конор МекГрегор е познат по тоа што е фан на Жозе Мурињо, а деновиве имаше средба со португалскиот тренер.

Тој моментално претстојува во Рим, а тоа патување го искористи попатно да добие и дрес од неговиот голем пријател.

Тренерот на Рома по средбата со Конор, излезе со импресии во јавноста;

Имав средба со Конор, тоа беше огромно задоволство за мене, да се споделат одредени приказни и да му го подарам најубавиот дрес во градот“, порача Мурињо.