Сoучек: Португалија е меѓу фаворитите за највисок пласман

Репрезентативецот на Чешка, Томас Соучек, пред денешниот меч со Португалија во рамките на 1. коло на континенталниот фудбалски собир во Германија, вели дека противникот влегува во групата на фаворити за шампионскиот пехар.

– Роналдо е голема ѕвезда, но таму играат и Леао, Силва и уште неколку врвни фудбалери. Португалија со години наназад покажува врвен квалитет.

Имаат одлични фудбалери, како во одбраната, така и во нападот. Ќе биде тешко да се оствари добар резултат, потенцираше Соучек.

 

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО