Сонува да заигра за Реал, а тврди дека Барса е најдобра во светот

Интересни се ставовите на најскапиот фудбалер во Премиер лигата, Пол Погба во овој момент.

Францускиот репрезентативец се препороди во дресот на Манчестер Јунајтед по доаѓањето на Солскјер, но кога сите очекуваа дека ќе го води тимот идната сезона, тој најави дека сонува да заигра за Реал. Во исто време ја посочи Барселона, следниот противник на Јунајтед во Лигата на шампионите, како најдобра во светот.

„Барселона е најдобра, екипа која секогаш е задоволство да се гледа поради другарството кое владее и течноста во играта. Меси е далеку над сите во светот на фудбалот и играњето против него е прекрасно искуство.

Што се однесува до Реал Мадрид, играњето за овој тим е сон на секое дете, па и за мене, особено сега кога тренер е Зидан“, изјави Погба.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Се одмотува клопчето: Погба побарал да почне преговори со Реал

Навивачите на Ливерпул се фанови по порачка – по Јунајтед сега навиваат за друг

Нова жртва и трагедија во семејството Сала: Ништо не е веќе исто за нив овие неколку месеци

Адебајор раскажа анегдота: Како Мурињо беснееше во соблекувални поради Роналдо

Силна најава на Скај Спорт: Азар и Погба во пакет кај Зидан

Вирусот повторно актуелен – Рој Кин анализира што ќе му направат на Оле Солскјер

Јанев до пред неколку месеци беше незаменлив во Беласица, а пред него сега е најважната животна битка

Тито Виланова на шест дена пред смртта го повикал Меси и со својот потег ја спасил Барселона

Првиот фудбалер кој летово ќе го напушти Јунајтед, ќе се пресели во Арсенал?!