Солзи и неверување – замина легендарниот Ники Лауда!

Трикратниот Ф1 шампион Ники Лауда, почина на 70 годишна возраст, а неговите миленици сигурно дека ќе имаат тежок ден денеска.

70 годишниот австриец извесен период имаше проблеми со св оето здравје, а минатиот август имаше и трансплантација на орган, по што тој беше 2 месеци во болница.

Лауда ја загуби битката неколку месеци по трансплантацијата на белите дробови.

Тој беше шампи он во 75-та, 77-ма и 1984 година во Формула 1.

Со огромна тага објавуваме дека Ники почина на 20 мај 2019 година“, беше пораката од семејството Лауда.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Од Ред Бул удрија по ФИА: Мерцедес е секогаш заштитената страна!

Ферари се чудо – направиле голем кикс поради кој Фетел можел да го загуби и 2. место во Канада

(ВИДЕО) Два моменти се клучни во целата ситуација: Познато е зошто Фетел доби казна

Ферари сака да го врати ударот, но фактите се против него!

Хамилтон објаснува: Зошто Фетел не е во право што е лут на одземената победа

Фетел не сака да прифати што му направија од ФИА: Ова не е спортот во кој се заљубив

Џентлменот Хамилтон – барем го утеши Фетел!

ФЕТЕЛ ДАЛИ СИ СЕРИОЗЕН: Германецот по трката го има „нај-моментот“ во Канада

Тензичен крај во Канада – Фетел одби да даде изјава, но по тимско радио удри по ФИА