СМИЛКОВСКИ: Можеби звучи налудничаво, но задоволен сум

Тренерот на ТФТ, Боро Смилковски го оцени како позитивен настапот на неговиот тим во дуелот со Кемниц, на стартот од квалификациите за Лигата на шампионите.

Освојувачот на Купот на Македонија е елиминиран, но во дуел со екипа од далеку поквалитетна лига и во меч во кој долго време се држеше.

Со оглед на тоа што Кемниц е најсилна екипа со која се сретнал ТФТ во својата кратка историја на меѓународна сцена, јасно е зошто Смилковски смета дека настапот е добар.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.