Славниот пејач побара: Ајде Лацио помогнете, да го оставиме Јуве зад нас на табелата

Сезонава е жестока битката за титулата во Серија А, бидејки сите славни личности во земјата следат одблиску што се случува на натпреварите.

Славниот пејач и кантаутор инаку фан на Интер, Макс Пецали, по нерешеното на Интер вчера со Рома, истакна дека се надева дека денеска Лацио ќе го запре Јуве.

Лацио се одлични сезонава и изненадување. Инѕаги направи да играат убав фудбал а Имобиле е еден од најдобрите напаѓачи“.

„На кратко, Рома имаше неверојатен предизвик синоќа со Интер. Нераѕурите се уште се први на табелата, се надевам дека Лацио ќе ни помогне денеска да остане Јуве под нас на дистанца“, рече Пецали.