Слави Тафталиџе, ама слави и Аеродром

Освојувачот на Купот на Македонија, ТФТ освои уште еден голем скалп во домашното првенство и ја продолжи победничката серија на домашен терен.

Тимот од Тафталиџе и порано го победи Пелистер, но не во шампионатот, туку во четвртвфиналето од Купот.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.