Шкендија конечно го потпиша Муслиу

464

Шампионот на Македонија тетовска Шкендија го откупи Висар Муслиу од прволигашот од Косово Приштина, откако овој играч како позајмен настапуваше во вториот дел од шампионатот на Македонија.
Муслиу во првиот дел го носеше дресот на скопски Вардар, од каде замина во Приштна. Управата на тетовскиот клуб откако го откупи договорот, конечно можеше Муслиу да го регистрира како нивни официјален.
Македонскиот репрезентативец потпишна две годишен договор со клубот.