Скандал во Франција: ПСЖ обвинет за расизам

Нема ден францускиот првак да не е во центарот на вниманието.

Почесто по лошо откако беше обвинет за непочитување на ФФП. Најново е тоа што сега го товарат клубот за расизам.

Наводно, од 2013 до 2018 година е забележана системстска дискриминација врз основа на бојата на кожата. Еден од примерите е 13-годишниот Јан Гбохо кој тврди дека бил одбиен поради неговото африканско потекло.

Засега нема објаснување од раководството на ПСЖ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) Врањеш за првпат се огласи по скандалот со Карлеуша: Гестикулираше пукање

Азар не се откажува – одби две понуди од Челси за да оди во Реал

Бомба во најава: Алиоски ќе остане без тренер!?

„Каталонците“ извисија: Де Јонг го прекрши договорот со Барса и се сели во ПСЖ

Најголемиот норвешки талент доаѓа во Јунајтед, на инсистирање на Солскјер

Бензема на операција, кој ќе игра во нападот на Реал?

ВИДЕО: Пепе се врати во голем стил во Порто – веднаш почна да ги „коси“ противниците

Емери: Проблемот кој се провлекува уште од ерата на Венгер и кој ќе мора да се реши!

Екс играчот на Реал порача: Ако Иско не го видам во прв состав против Ајакс, ќе го напуштам стадионот