Скандал во Франција: ПСЖ обвинет за расизам

Нема ден францускиот првак да не е во центарот на вниманието.

Почесто по лошо откако беше обвинет за непочитување на ФФП. Најново е тоа што сега го товарат клубот за расизам.

Наводно, од 2013 до 2018 година е забележана системстска дискриминација врз основа на бојата на кожата. Еден од примерите е 13-годишниот Јан Гбохо кој тврди дека бил одбиен поради неговото африканско потекло.

Засега нема објаснување од раководството на ПСЖ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ВИДЕО: Роналдињо одигра хуманитарен натпревар и повторно ги импресионираше фановите

Саул Нигез не верува дека Де Геа нема самодоверба, туку дека има друг глобалем проблем!

Видеото кое го објави по победата над Шпанија предизвика реакции – Далиќ го повика Ловрен на „рапорт“

ВИДЕО: Митровиќ се изглупира за сите пари – Па не си ти Рамос!

Тажно е тоа што му направи Лестер на својот навивач – кој имаше многу благородна мисија!

И кога игра и кога не игра, главен проблем на Шпанците е – Пике

Каков Модриќ… Просинечки е крал на хрватскиот фудбал

Се подготвува бомба во Мадрид: Фалкао во нападот на Реал!?

Дојде Роналдо, се смени стилот: Јуве личи на англиска екипа