Скандал во Бостон: Тренерот Удока пред суспензија поради врска со вработена во Селтикс

Против тренерот на Бостон Селтикс, Име Удока е почната дисциплинска постапка, која најверојатно ќе резултира со суспензија, поради интимна врска со жена која е вработена во франшизата од Масачусетс, објави ЕСПН.

Со тоа, тој го прекршил кодексот на Селтикс, а одлуката за должината на евентуалната суспензија ќе биде донесена денеска.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.