Симултанка на Теодосиќ, Виртус на една победа од Евролигата

Италијанскиот претставник останува единствена непоразена екипа во Еврокупот оваа сезона и 19. одигран натпревар.

Во првиот полуфинален меч, Виртус го совлада Уникс и му треба уште една победа за пласман во финалето, а со тоа и до место во Евролигата за идната сезона.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.