Шведска ни праги голема услуга – го победија Азербејџан и не носат чекор напред за пласман на ЕП

Сепак има надеж дека македонските одбојкари ќе се најдат на Европското првенство, откако денеска селекцијата на Шведска убедлив го победи Азербејџан со 3:0.

Еден од трите услови кои ни се потребни за да се пласираме на идното ЕП во одбојка, беше Шведска да ја победи селекцијата на Азербејџан и тоа го сторија со 3:0 во сетови.

За работите да бидат комплетни, во следните два чекори, македонските одбојкари ќе се надеваат дека Летонија ќе извојува триумф против селекцијата на Израел и дека ние ќе си ја завршиме до крај работата со победа над Унгарија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Перо Антиќ застана на чело на Олимпискиот совет на МОК

ТРАГЕДИЈА: За време на тренингот почина носителот на сребро од СП

За „влакно“ ја избегнале трагедијата: Репрезентацијата на Бангладеш била во џамијата – открија како се спасиле

(ВИДЕО) Протече снимка од нападот: Мекгрегор бесен го уништи телефонот на фанот

Нов скандал на Конор Мекгрегор: УФЦ ѕвездата уaпсена во Мајами

Доминација на сноуборд клубот ХМКД на државното првенство во Маврово

Незапамтена инвазија на странци во македонската одбојка: Од Бразил, Украина, САД, Австралија, Бугарија….

Крај на кариерата за Кро Коп: Хрватскиот борец имал мозочен удар!

(ВИДЕО) Хабиб бесен како рис повторно влета во рингот откакo брутално беше нокаутиран неговиот братучед