Швајцарија ја победи Србија во последните квалификации

Се чини дека швајцарската репрезентација ќе ни биде најголем ривал за првото место во претквалификациската група за пласман во квалификациите за Мундобаскетот.

Се разбира дека тоа не е селекција од европскиот кошаркарски крем, но има компактна екипа која во квалификациите за Европското првенство направи големо изненадување.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.