Шумахер објави фотографија која крши срца

Мик Шумахер повеќе не е возач на Хас. Синот на легендарниот Михаел Шумахер следната сезона ќе го гледаме зад воланот на Мерцедес.

Во Хас, Шумахер јуниор имаше неколку одлични трки и покажа дека тој ќе биде иднината на Формула 1.

Тој има идол во својот татко, за многумина најголемиот возач на сите времиња.

Здравствената состојба на Михаел Шумахер се крие од јавноста, а Мик уште еднаш покажа колку му значи неговиот татко.

Тој на социјалните мрежи објави потресна слика.

Мик објави слика од детството во прегратките на неговиот татко.

Сликата побуди многу емоции кај повеќето фанови на Формула 1.