Шпанците го тролаат Челси: Азар собра повеќе отколку што собира Стемфорд Бриџ

Белгиската суперѕвезда Еден Азар вчера беше претставена како нов играч на Реал Мадрид, а на презентацијата присуствуваа околу 50 илјади навивачи.

Социјалните мрежи пламнаа со сеир на сметка на Челси. Присутните навивачи на Бернабе беа повеќе отколку што собира Стемфорд Бриџ, стадинот на лондонскиот клуб – 41.631 гледачи.

Презентацијата на Азар е шеста најпосетена во историјата на фудбалот по Роналдо, Марадона, Ибрахимовиќ, Нејмар и Кака.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) Перу два пати постигна гол, но ВАР системот ја спаси Венецуела

Играчот на Челзи имал непријатна епизода: Менаџерот ме крадеше, сакав да се откажам од фудбалот

Пресврт во Париз, Нејмар ги изнел своите барања до ПСЖ

Французинот пресече: Пол погба донесе конечна одлука!

Дали ќе биде тренер на Јувентус? Па Челси го нема уште ослободено од договорот

На свадбата на Рамос денеска, освен Роналдо, не беше присутно уште едно големо име

Гулит за проблемот на Милан последните неколку сезони

Имаше одлична сезона во Арсенал – но сака да си замине поради својата девојка

Откриено колку цигари на ден пуши Сари