Шпанците го тролаат Челси: Азар собра повеќе отколку што собира Стемфорд Бриџ

Белгиската суперѕвезда Еден Азар вчера беше претставена како нов играч на Реал Мадрид, а на презентацијата присуствуваа околу 50 илјади навивачи.

Социјалните мрежи пламнаа со сеир на сметка на Челси. Присутните навивачи на Бернабе беа повеќе отколку што собира Стемфорд Бриџ, стадинот на лондонскиот клуб – 41.631 гледачи.

Презентацијата на Азар е шеста најпосетена во историјата на фудбалот по Роналдо, Марадона, Ибрахимовиќ, Нејмар и Кака.