Шортс блеска и во Лигата на шампионите – постигна третина од поените на Бон за нова победа

Новиот македонски репрезентативец Ти Џеј Шортс ја потврди одличната форма во која се наоѓа оваа сезона и во натпреварите од Кошаркарската Лига на Шампиони.

Во натпреварот од четвртото коло на групната фаза, Телеком Бон го победи АЕК си 80-72 на домашен терен, а „нашиот“ кошаркар беше убедливо најефикасен поединец на мечот.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.