Шокантна вест од Лондон: Му откажа срцето среде борба

Вознемирувачка вест ни доаѓа од Лондон, каде кечерот познат под името Цезар Барон, починал среде борба пред стотици фанови во Раундхаус во Кампден.

Мексиканецот познат под прекарот Силвер Кинг, или сребрениот крај, за време на шоуто, останал да лежи на подот, а подоцна е објавено дека добил срцев удар.

„Се одеднаш застана и вториот борач почна да го реанимира. Беше страшно, сите беа евакуирани, а итната помош дојде по 20 минути“, зборуваше еден од све доците.

Барон беше голема ѕвезда во својата земја, во 2005 година имаше и улога во филот Начо Либре во која што настапи со познатиот комичар Џек Блек.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Сезоната е пред крај, Роналдо има време да ужива и во Формула 1

(ФОТО) Ќе ви го помати умот: Георгина на Роналдо го покажа своето деколте и задник

ВИДЕО: Тоти не игра фудбал – но продава магични потези на мали терени

(ВИДЕО) Кога е најтешко, ова е најмалку што може да се направи: Вардаре, не те оставаме!

ФОТО: Кога газда Френк Лампард части, тоа се претвара во жестоко славје

(ФОТО) Победата на Лацио ја прослави соблекувајки се гола

ТЕСТ: VW T-Roc 1.6 TDI 115- Уште една успешна приказна на Volkswagen

Младинките на ЖОК „Јанта Волеј“ направија голем успех

ВИДЕО: Македонија има боречка сила: Волкановски како и Конор МекГрегор го доби Хосе Алдо