Шок во Ред Бул: Првиот пилот го напушта тимот, познатo и каде се сели

Пред неколку часа, од Формула 1 тимот Ред Бул пласираа изненадувачка и во најмала рака шокантна вест која вели дека нивниот прв пилот Даниел Рикиардо на крајот од сезоната ќе го напушти тимот.

Австралијанецот е четири сезони дел од тимот, но годинава имаат шампион за заборав сооглед на тоа што забележаа само една победа, и тоа на Рикиардо во Монако.

Веќе е познато и каде ќе ја продолжи кариерата, а тоа е тимот на Рено. Ова го потврди и актуелниот возач на тимот, Нико Хулкенберг кој му посака добредојде.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Хакерите на дело: Излезе во јавноста порно снимка од Луис Хамилтон и Никол Шерцингер

(ВИДЕО) Моќен изглед: Ферари го претстави болидот за новата сезона!

„Протекоа“ големи вести за Шумахер: Со приватен хеликоптер пренесен во вилата на Мајорка

Хорнер му даде јасно предупредување на Фетел за новиот колега Леклер

(ФОТО) Во пресрет на новата сезона – Формула 1 го доби еден од најубавите болиди во историјата на спортот

Мик Шумахер сподели интересна анегдота со неговиот татко – разговор кој се уште го памети

Ферари му испрати интересна порака на Хамилтон за новата сезона

Нова заблуда или реално очекување – Фетел тврди дека Ферари сега ги има „состојките“ да го добие Мерцедес

Победите на Дакар 2019 заминаа кај Ал-Атијах, Прајс и Николаев