Шок од Португалија: Срцев удар го покоси Касиљас

Легендарниот шпански голман Икер Касиљас утрово бил примен во болница од последици од срцев удар, објави весникот Марка.

Докторите му направиле катетеризација и засега тој е во добра состојба, а најважно е што неговиот живот не е во опасност. Сепак, сигурно е дека до крајот на оваа сезона нема да се врати на голот на Порто.

Нема да биде чудо ако ова означи и крај на кариерата на 37-годишниот голман бидејќи е прашање дали неговото срце може да ги издржи напорите што ги носи професионалното играње фудбал.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Сезоната е пред крај, Роналдо има време да ужива и во Формула 1

(ФОТО) Ќе ви го помати умот: Георгина на Роналдо го покажа своето деколте и задник

ВИДЕО: Тоти не игра фудбал – но продава магични потези на мали терени

(ВИДЕО) Кога е најтешко, ова е најмалку што може да се направи: Вардаре, не те оставаме!

ФОТО: Кога газда Френк Лампард части, тоа се претвара во жестоко славје

(ФОТО) Победата на Лацио ја прослави соблекувајки се гола

ТЕСТ: VW T-Roc 1.6 TDI 115- Уште една успешна приказна на Volkswagen

Младинките на ЖОК „Јанта Волеј“ направија голем успех

ВИДЕО: Македонија има боречка сила: Волкановски како и Конор МекГрегор го доби Хосе Алдо