ШОК на „Енфилд“: Салах по жестока кавга со Клоп го напушта Ливерпул

Шпанскиот весник „АС“, пласираше нова ексклузива во која се вели дека Мохамед Салах по жестока кавга со тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп, одлучил да го напушти клубот.

Не е познато што разговарале неодамна Салах и Клоп, но наводно по тој разговор ѕвездата на Ливерпул има желба да го напушти клубот, нешто што го соопштил и на челните луѓе во клубот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Се одмотува клопчето: Погба побарал да почне преговори со Реал

Навивачите на Ливерпул се фанови по порачка – по Јунајтед сега навиваат за друг

Нова жртва и трагедија во семејството Сала: Ништо не е веќе исто за нив овие неколку месеци

Адебајор раскажа анегдота: Како Мурињо беснееше во соблекувални поради Роналдо

Силна најава на Скај Спорт: Азар и Погба во пакет кај Зидан

Вирусот повторно актуелен – Рој Кин анализира што ќе му направат на Оле Солскјер

Јанев до пред неколку месеци беше незаменлив во Беласица, а пред него сега е најважната животна битка

Тито Виланова на шест дена пред смртта го повикал Меси и со својот потег ја спасил Барселона

Првиот фудбалер кој летово ќе го напушти Јунајтед, ќе се пресели во Арсенал?!