ШОК: Лекарите се борат за животот на Тајгер Вудс по тешка сообраќајна несреќа

Најдобриот голфер на сите времиња, Тајгер Вудс, доживеа тешка сообраќајна несреќа.

Вудс беше итно пренесен во болница, од каде се чекаат нови информации. Лекарите во моментов се борат за неговиот живот.

Легендарниот играч на голф бил сам во автомобил кој бил многу оштетен во несреќата.

Несреќата се случила во округот Лос Анџелес, а Вудс го ваделе пожарникарите од автомобилот.

Повеќе информации ќе бидат познати во наредните часови.