ШОК: Играч на ЛА Енџелс на неколку часа пред мечот почина во хотелска соба

Американската јавност е во шок по веста дека починал играчот на бејзбол тимот на Лос Анџелес Енџелс, Тилер Скагс во 27 година од животот.

Скагс кој веќе неколку сезони е стартен фрлач на бејзбол тимот н од Лос Анџелес, починал пред мечот против Тексас Ренџерс. Имено, тоа се случило во хотелска соба каде е пронајдено неговот беживотно тело.

Детали околу неговата смрт се уште не се познати, а клубот само ја потврди ова ужасна вест. Мечот е откажан, а повеќе информации ќе бидат познати во текот на денот.

Она што единствено полицијата го откри е дека немало знаци на насилна смрт и тоа дека Скагс не давал знаци на живот кога полцјата стигнала во хотелската соба.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) УФЦ нокаут каков што не се памети: Додека трепна – го посла на рингот

(ФОТО/ВИДЕО) Скопје го пречека европскиот шампион, а Алили порача: Одам по олимписки медал!

Србија во неверојатен меч славеше во супер-дербито со Хрватска и ја освои Светската лига

Трагедија: Познато одбојкарско лице по свадба доживеал срцев удар и починал

Алили се враќа од ЕП со златен медал за Македонија

Најдобриот македонски одбојкар кариерата ја продолжува во Бундес лигата

ВИДЕО: Фјури го нокаутираше Шварц и најави „лов“ на Вајлдер

(ФОТО) Српската одбојкарка ги изненади сите – позираше потполно гола

Ваучер – ФИЈАСКО: Сите се незадоволни – прстите вперени во АМС