ШОК: Играч на ЛА Енџелс на неколку часа пред мечот почина во хотелска соба

Американската јавност е во шок по веста дека починал играчот на бејзбол тимот на Лос Анџелес Енџелс, Тилер Скагс во 27 година од животот.

Скагс кој веќе неколку сезони е стартен фрлач на бејзбол тимот н од Лос Анџелес, починал пред мечот против Тексас Ренџерс. Имено, тоа се случило во хотелска соба каде е пронајдено неговот беживотно тело.

Детали околу неговата смрт се уште не се познати, а клубот само ја потврди ова ужасна вест. Мечот е откажан, а повеќе информации ќе бидат познати во текот на денот.

Она што единствено полицијата го откри е дека немало знаци на насилна смрт и тоа дека Скагс не давал знаци на живот кога полцјата стигнала во хотелската соба.