Шок и неверување – убиство на претседателот на Црвена Звезда од негов близок соработник

Претседателот на АМС во Србија и претседател на ракометниот колектив Црвена Звезда, Мирко Бутулија денеска е застрелан во пресметка со негов близок соработник во просториите на Авто мото сојузот.

Бутулија бил наводно убиен од ген. секретар на АМСС, Предраг Пеџа Ѓурѓев, кој неколку моменти подоцна извршил самоубиство.

Во медиумите кај нашиот северен сосед кружат неколку причини зошто се случило убиството, но нема конкретна потврда за причината.

Голема е веројатноста Ѓурѓев да ги загубил нервите и поради неговиот испад, „колатерална штета“ на крајот вил Бутулија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ТРАГЕДИЈА: За време на тренингот почина носителот на сребро од СП

За „влакно“ ја избегнале трагедијата: Репрезентацијата на Бангладеш била во џамијата – открија како се спасиле

(ВИДЕО) Протече снимка од нападот: Мекгрегор бесен го уништи телефонот на фанот

Нов скандал на Конор Мекгрегор: УФЦ ѕвездата уaпсена во Мајами

Доминација на сноуборд клубот ХМКД на државното првенство во Маврово

Незапамтена инвазија на странци во македонската одбојка: Од Бразил, Украина, САД, Австралија, Бугарија….

Крај на кариерата за Кро Коп: Хрватскиот борец имал мозочен удар!

(ВИДЕО) Хабиб бесен како рис повторно влета во рингот откакo брутално беше нокаутиран неговиот братучед

(ВИДЕО) Стравичен пад од кој се леди крвта – крај на сезоната за двократната светска шампионка