Широки му го нанесе првиот пораз на Пелистер

По двете победи на првиот турнир во Златибор, македонскиот вицешампион Широки со пораз го почна турнирот во Сараево.

Во рамките на третото коло, битолскиот тим загуби од Широки со 73-83 и го расипа максималниот ефект што го имаше досега.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.