Шампионот рутински низ Гевгелија

МЗТ Скопје го заборави поразот од Пелистер минатиот месец и со убедлива победа ја почна новата година.

Без многу проблеми и повеќе рутински, аеродромци го победија Кожув во Гевгелија, чувајќи ги силите за претстојниот напорен период во кој ги очекува турнир од АБА 2 лигата и завршницата од Купот на Македонија.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.