Шампионот против кралот во битката за нова титула

Најтрофејниот клуб во Евролигата вечерва од 19 часот ќе го предизвика актуелниот континентален шампион во финалето од елитното европско кошаркарско натпреварување.

И Анадолу Ефес и Реал Мадрид ги добија полуфиналните дуели против Олимпијакос и Барселона со по три разлика и се изборија за мечот за титулата.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.