Сетиен ја потврди големата желба: Сакам да го тренирам, тој е класа фудбалер

Тренерот на Барселона, Кике Сетиен, потенцира дека би сакал во иднина да го тренира Нејмар.

Летото 2017, Нејмар во рекорден трансфер се пресели од Шпанија, да игра во француското првенство со ПСЖ, а првична цел му беше освојување на ЛШ и полесно доаѓање до златната топка, но тие желби на бразилскиот ас не се оствари.

Сега Сетиен изрази желба да биде тренер на Нејмар еден ден.

Би сакал да го тренирам еден ден, тој е првокласен играч. Да бидам искрено, си го исполнив сонот да го тренирам Лео Меси, но навистина би бил воодушевен доколку го тренирам и Нејмар“, нагласи Сетиен.

Нејмар постојано се поврзува со Барселона во шпекулации, но засега е се уште далеку од такво трансфер сценарио.