Се ѝ тргна лошо на Барселона…

Откако дури 13 кошаркари и членови на стручниот штаб на Барселона се заразија со корона, екипата влезе во длабока криза на која не ѝ се гледа крајот.

Прпват оваа сезона Барса е во серија од три порази, сметајќи ги сите натпреварувања, откако вечерва на домашен терен загуби од Милано.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.