Се случува и тоа во спортот – Грција вечерва и направи огромна услуга на Македонија

Селекцијата на Грција вечерва направи уште едно изненадување, одигра нерешено против силниот Исланд во Кожани (28:28), резултат кој никој не го гледаше пред натпреварот.

Буквално овој кикс и одговара на нашата репрезентација, бидејки со загубените бодови во Кожани на Исланд и доколку ние ја победиме Грција на 16ти во Струмица, Македонија ќе биде прва во нашата група.

Со триумфот во Турција, Македонија е прва на табелата со 7 бодови и обезбеден пласман на ЕП, но првото место во групата 3 ќе мора да го потврдиме со победа против нашите јужни соседи.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Селекторот Брестовац направи три измени за дуелот против Грција

(ВИДЕО) Сестрите се ХИТ: Промовирана во целост песната посветена за Вардар

(ФОТО) Момир Илиќ во Вардар !?

Писонеро: Во Вардар доаѓам со јасна цел!

Вардар и во новата сезона ќе биде дел од ЛШ – место бараат уште две наши екипи

Столе успешно опериран – Брестовац ќе го нема на располагање против Грција

Објавено како до карти за Македонија – Грција: Мора да бидете брзи

(ФОТО) По Борозан, денес уште двајца екс вардарци позираа за новите клубови

(ВИДЕО) Турците направија „пеколна“ атмосфера – Македонија на крај ги замолкна