Се фотографираа со Ѓоковиќ и го заразиле со ковид!?

Циркусот со фотографирањето по мечот меѓу Црвена Звезда и Барселона минатиот месец завршил со позитивен тест на корона за најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ, пренесоа адвокатите на Србинот.

Лидерот на АТП листата присуствуваше на спомнатиот евролигашки натпревар кој се одигра на 14 декември во Белград.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.