Сари откри зошто не се поздрави со Пеп – но дали е за верување

Манчестер Сити го демолираше Челзи со високи 6-0, а по мечот тренерот на гостите Маурицио Сари го привлече дополнително вниманието на себе откако не се поздрави со Пеп Гвардиола.

По средбата нормално и што беше за очекување, новинарите го запрашаа Италијанецот што се случило, а тој даде интересен одговор, во кој многумина не веруваат дека е искрен.

„Не го видов на време, подоцна ќе се поздравам како и обично. Сакав само побрзо да влезам во соблекувалната. Немам проблем со него“, изјави Сари.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

РК Вардар помеѓу ЛШ блесокот и „одјавувањето“ во најава

Дибиров: Она што го кажа Давор многу ме изненади, наскоро очекувам средба со Сергеј

Штета: Кадетите се вратија од -10, но утнаа шут во финишот за реми со Словенија

КРАЈ!!! Самсоненко се огласи: Толку беше, си одам од Вардар!

РК Вардар со важно соопштение за своите фанови

Вардар се врати од „мртвитe“ – победа во Битола која долго ќе се раскажува

Тренерите гласаа: Двајца Вардарци се најдоа во „Ол Стар“ тимот на Лигата на шампионите

Брестовац: Бод како победа, двапати се враќавме, можевме и да победиме!

ВИДЕО: Голот на Манасков регуларно постигнат во 59:59, судиите сепак го поништија