Сари откри зошто не се поздрави со Пеп – но дали е за верување

Манчестер Сити го демолираше Челзи со високи 6-0, а по мечот тренерот на гостите Маурицио Сари го привлече дополнително вниманието на себе откако не се поздрави со Пеп Гвардиола.

По средбата нормално и што беше за очекување, новинарите го запрашаа Италијанецот што се случило, а тој даде интересен одговор, во кој многумина не веруваат дека е искрен.

„Не го видов на време, подоцна ќе се поздравам како и обично. Сакав само побрзо да влезам во соблекувалната. Немам проблем со него“, изјави Сари.