Сари е полош од Конте, дали ќе го видиме истото сценарио во Челзи!?

Поразот од Вулверхемптон би можел да биде пресврт за Челзи…

„Сините“ со поразот паднаа на делба на четвртото место со Арсенал, а иако на стартот од сезоната беше кажанодека амбицијата на клубот е враќање во Лигата на шампионите, Абрамович нема да биде задоволен додека Челзи не почне да освојува трофеи.

Она што би можело да ги загрижи навивачите на лондонскиот клуб е благиот пад на формата на избраниците на Маурицио Сари, а Италијанецот е познат по тоа што неговите екипи често паѓаат под своето ниво во финишот од сезоната поради замор.

Новинарите на „Кориере дело Спорт“ прецизно пресметаа дека Челзи во моментов има еден бод помалкуотколку во истото време минатата сезона под водство на Антонио Конте за кого тоа не беше доволно да ја задржи работата на „Стемфорд Бриџ“.

Сари овој викенд го очекува тежок меч со Сити, додека Арсенал има далеку полесен распоред.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пеп за својот најважен играч: Можеби е и добро што се повреди!

Бока Јуниорс со двојна загуба по Копа .Либертадорес

Модриќ конечно ги искритикува Меси и Роналдо: Тоа што го сторивте, не беше фер!

Кориере со интересна информација: Марсијал со (не)очекувано барање до клубот пред да потпише договор

Допрва може да настане уште поголема омраза кон Иско – Ривалдо му даде трансфер совет

ВИДЕО: Во Арсенал дуваат некои нови ветришта – Гендузи и Лаказет му асистираа на Кошиелни од клупа

За прв пат во историјата на фудбалот: во Шведска прогласен најверниот фанатик во светот – еве и зошто

Клоп пред дербито со Јунајтед на прес доби интересно прашање за Погба – па одби да одговори!

Пеп ги потврди плановите на Сити за оваа трансфер зима