Сабине Кем открива зошто Шумахер се држи во тајност: Сакам да му исполнам една желба!

Менаџерката на Михаел Шумахер години наназад во Формула 1, прокоментира околу тоа зошто во јавноста нема многу информации за повредите на големиот шампион.

Наскоро навршуваат 5 години откако Михаел Шумахер заработи стравични повреди при скијање на планината Гренобл во Франција.

„Општо гледано медиумите никогаш не известуваа за приватниот живот на Михаел Шумахер и сопругата Корина. Кога тој престојуваше во Швајцарија, се знаеше дека неговата приватност е комплетна. Тој во минатото ми рече дека сака да исчезне од јавноста, со години да не му се јавувам. Неговиот сон беше да дојде до такво нешто, да се изолира малку од светот. Токму поради тоа, сакам да му ја исполнам барем таа желба, не давам ништо да излезе во јавноста“, истакна Сабине Кем.

Михаел Шумахер е седумкратен Ф1 шампион, а во иднина, во следните 3-4 сезони, постои сериозна опасност неговиот рекорд да биде симнат од Луис Хамилтон, кој пред неколку дена ја освои својата 5 титула.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ФОТО: Се уште буди кошмари – како изгледа кацигата на Лауда од кобниот Нирбургринг

Фетел има едно очекување од Леклер на патеката и со тоа јавно му испрати порака

Волф го поздрави најзаслужниот за „опструкциите“ кон Ферари!

Кими е цар – со два три збора ја објасни лудата ноќ на ФИА забавата

(ВИДЕО) Срамно однесување на Раиконен, „мртов“ пијан се појави да ја прими наградата

Тод: На работ на солзи сум, посакував ситуацијата да биде поинаква, но..

Хамилтон живее опасно: Една недела по новата шампионска титула, доживеал несреќа

Бријаторе: Формула 1 без Алонсо сега ќе биде како Реал без Роналдо!

Алонсо кажа збогум на Формула 1, еве како Хамилтон и Фетел се простија од некогашниот шампион