Сабине Кем открива зошто Шумахер се држи во тајност: Сакам да му исполнам една желба!

Менаџерката на Михаел Шумахер години наназад во Формула 1, прокоментира околу тоа зошто во јавноста нема многу информации за повредите на големиот шампион.

Наскоро навршуваат 5 години откако Михаел Шумахер заработи стравични повреди при скијање на планината Гренобл во Франција.

„Општо гледано медиумите никогаш не известуваа за приватниот живот на Михаел Шумахер и сопругата Корина. Кога тој престојуваше во Швајцарија, се знаеше дека неговата приватност е комплетна. Тој во минатото ми рече дека сака да исчезне од јавноста, со години да не му се јавувам. Неговиот сон беше да дојде до такво нешто, да се изолира малку од светот. Токму поради тоа, сакам да му ја исполнам барем таа желба, не давам ништо да излезе во јавноста“, истакна Сабине Кем.

Михаел Шумахер е седумкратен Ф1 шампион, а во иднина, во следните 3-4 сезони, постои сериозна опасност неговиот рекорд да биде симнат од Луис Хамилтон, кој пред неколку дена ја освои својата 5 титула.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) Моќен изглед: Ферари го претстави болидот за новата сезона!

„Протекоа“ големи вести за Шумахер: Со приватен хеликоптер пренесен во вилата на Мајорка

Хорнер му даде јасно предупредување на Фетел за новиот колега Леклер

(ФОТО) Во пресрет на новата сезона – Формула 1 го доби еден од најубавите болиди во историјата на спортот

Мик Шумахер сподели интересна анегдота со неговиот татко – разговор кој се уште го памети

Ферари му испрати интересна порака на Хамилтон за новата сезона

Нова заблуда или реално очекување – Фетел тврди дека Ферари сега ги има „состојките“ да го добие Мерцедес

Победите на Дакар 2019 заминаа кај Ал-Атијах, Прајс и Николаев

Ферари го победи Мерцедес надвор од патеките – Мик Шумахер дел од нивната возачка академија!