Рубио ги излуде „гаучосите“, Шпанија пак ја победи Аргентина

Шпанија триумфираше во дуелот со Аргентина, во репризата од финалето на последното Светско првенство што се одржа во Кина.

Ѕвезда на мечот беше Рики Рубио кој буквално ги излуде противничките кошаркари постигнувајќи 26 поени.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.