Рубен Диас: Роналдо е вистински феномен

Дефанзивецот на фудбалската репрезентација на Португалија, Рубен Диас, има само пофални зборови за колегата, Кристијано Роналдо, кој со настапот воГерманија, стана рекордер според бројот на настапи на финалните турнири на ЕП, шест.

– Вистинско задоволство е да се биде во тимот со него. Роналдо со неговото однесување е пример за успех. Мислам дека го имаме потребното искуство за големи дострели, изјави играчот на „европските бразилци“ за официјалниот сајт на УЕФА.

Потугалија вечерва од 21 часот го игра првиот меч во групата Ф, против Чешка.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО