Рони О’Саливан го уништи Хамилтон: Тоа е исто како јас да играм на маса со поголема дупка

Луис Хамилтон стигна до седмата титула шампион во Формула 1.

Возачот на Мерцедес на тој начин ја потврди својата доминација, но во очите на многумина неговите титули не значат премногу.

Легендарниот Рони О’Саливан е еден од тие. Тој го повика Хамилтон доста.

“Одлично е што Луис ја освои седмата титула, но ако вашиот болид на патеката е побрз од другите, можете да си дозволите неколку грешки без да ве чини. Тоа е исто како да возите автомобил со пура во уста и еден прст на воланот”. рече О Саливен, додавајќи:

„Не би се чувствувал добро ако играв во мојата кариера на маси каде дупките ми се поголеми од противниците“, јасно е Рони.