Роналдо се изнервира: ПЦР тестот е ср*ње

Кристијано Роналдо дефинитивно нема да игра вечерва против Барселона и очигледно дека тоа му паѓа тешко.

За тоа најдобро зборува неговата објава на Твитер каде му посака среќа на својот тим, но и опцу.

„ПЦР тестот е ср*ње”, напиша Португалецот.

Тој има корона и не играше и во првото коло од ЛШ, против Динамо Киев, но Јувентус победи со 1-0.