Роналдо е мноооогу далеку: Компјутерот откри колку гола ќе даде Азар во првата сезона

Еден Азар е големата надеж на Реал дека идната сезона ќе ја прекине доминацијата на Барселона.

Во Челси играше одлично, но за седум сезони освои само два трофеја во Премиер лигата. Истото се однесува за Реал кој од 2008 година само два пати го крена шампионскиот трофеј, а Барселона дури осум пати. Белгиецот е донесен да го замени Кристијано Роналдо кој годишно постигнуваше над 50 гола во сите натпреварувања од кои најмалку 25 во Ла Лига.

Компјутерот пресмета дека Азар не може да биде толку ефикасен. Ако не пропушти ниедна минута од првенството, тој би постигнал 19 гола и 13/14 асистенции.