Роналдо е мноооогу далеку: Компјутерот откри колку гола ќе даде Азар во првата сезона

Еден Азар е големата надеж на Реал дека идната сезона ќе ја прекине доминацијата на Барселона.

Во Челси играше одлично, но за седум сезони освои само два трофеја во Премиер лигата. Истото се однесува за Реал кој од 2008 година само два пати го крена шампионскиот трофеј, а Барселона дури осум пати. Белгиецот е донесен да го замени Кристијано Роналдо кој годишно постигнуваше над 50 гола во сите натпреварувања од кои најмалку 25 во Ла Лига.

Компјутерот пресмета дека Азар не може да биде толку ефикасен. Ако не пропушти ниедна минута од првенството, тој би постигнал 19 гола и 13/14 асистенции.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Се е јасно: Кутињо со својот последен потег потврди дека си заминува од Барселона

ПСЖ си донесе ново засилување – од Борусија Дортмунд

Шкендија шокирана и елиминирана во 91 минута во Скопје: Номе Калју во следната фаза

Агентот на Бејл се огласи за можниот трансфер или позајмица

ВИДЕО: Игуаин и Роналдо на тренинзите, како желка и зајак

Мурињо се шегува со Конмебол: И Роналдо може пред Меси да ја освои Копа Америка

Има и такви фудбалери: Ја одби Барселона за да остане во Манчестер Јунајтед

Екс фудбалерот на Арсенал: Не знаев што правам при трансферот во Барселона

Во Тотенхем, Покетино го претстави Покетино!