Романија влегува во СЕХА: Стеауа на мегдан против Вардар и Металург

Откажувањето на Целје и Горење од настапите во СЕХА лигата следната сезона, како и одлуката Веспрем да не се врати во регионалното натпреварување, се отвори простор за нови тимови.

Желба и интерес за приклучувањ кон СЕХА пројави Романија, односно тимот на Стеауа. Првиот човек на клубот посочи дека тие се подготвени да бидат дел од лигата, но за тоа мора да добијат согласност од Ракометната Федерација на Романија.

„Ние очекуваме поволен одговор од Романската Ракометна Федерација. ќе биде срамота да пропуштиме таква покана “, изјави Василе Станга, менаџерот на тимот на Стеауа.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Гедбан: Навивачите на Вардар, број 1 во Европа!

„Зборнаја“ ја изгаза Данска и се пласира во полуфиналето на ЕП!

Гонзалез ги откри адутите за СП: Објавен поширокиот список на Македонија

(ВИДЕО) „Беттер одбрана, алсо гоод напад“ – интервју на англиски јазик на селекторот на Црна Гора

Металург немоќен и во „Јане“ – победата ја однесоа Мешков Брест

Кизиќ – новата голманска надеж на Вардар: Добро се подготвив, но не очекував…

Металург го намачи – но комбинираниот Вардар победи „низ иглени уши“

Градското дерби во Гевгелија кое ќе има МНОГУ ЖАР: Кожув и Фантоми „со душа“ го чекаат лидерот Блокотехна

Непотребна драма во Загреб: Лино рече дека си оди, од клубот реагираа: За што зборува овој човек??