Рикиќ на излезна врата од МЗТ, можно е враќање во Еуро Никел

Еден од најдобрите играчи на МЗТ Скопје последната сезона Роберт Рикиќ би можел да биде првиот кошаркар кој официјално ќе си замине од Аеродром ова лето.

Хрватскиот интернационалец имаше договор на една година и во моментов е слободен играч…

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.