Рикиардо мистичен: Мојот трансфер во Рено е еб*** застрашувачки!

Даниел Рикиардо пред десетина дена ја извести Ф1 јавноста дека од идната сезона нема повеќе да биде возач на Ред Бул.

Се уште незнаеме што точно стои зад оваа одлука на Рикиардо и дали причината е некое големо несогласување со Хелмут Марко или Кристијан Хорнер.

Но шокантно е тоа што со последната изјава, Даниел Рикиардо звучи помалку скептички кон трансферот во Рено од идната сезона, па тоа го жигоса со погрдни зборови.

Морав да го слушам моето срце, морав да се осамам и сам да решам за мојата следна дестинација. Смената во друг тим од идната сезона, за мене е ужасна. Знам дека мојата следна епизода од кариерата, нема да биде лесна, но морав ова да го донесам како одлука за да го извадам најдоброто од мене. Одам во Рено следната година, одам со отворени мисли и полно срце, но никој нема кристална топка и магично стапче, никој неможе да ги предвидува моите резултати идната сезона“, истакна Австралиецот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) Моќен изглед: Ферари го претстави болидот за новата сезона!

„Протекоа“ големи вести за Шумахер: Со приватен хеликоптер пренесен во вилата на Мајорка

Хорнер му даде јасно предупредување на Фетел за новиот колега Леклер

(ФОТО) Во пресрет на новата сезона – Формула 1 го доби еден од најубавите болиди во историјата на спортот

Мик Шумахер сподели интересна анегдота со неговиот татко – разговор кој се уште го памети

Ферари му испрати интересна порака на Хамилтон за новата сезона

Нова заблуда или реално очекување – Фетел тврди дека Ферари сега ги има „состојките“ да го добие Мерцедес

Победите на Дакар 2019 заминаа кај Ал-Атијах, Прајс и Николаев

Ферари го победи Мерцедес надвор од патеките – Мик Шумахер дел од нивната возачка академија!