РФМ ги извлече групите за новата сезона во Супер лигата за мажи – познати и распоредот

Денес во просториите на РФМ се одржа извлекувањето на групите за натпреварувачка сезона 2020/2021 за Супер Лига – Мажи.

Група А: РК Струга, РК Јуниор К.В., РК Астраион Хендбол, Голден Арт – КЛ 7, ГРК Охрид, РК Радовиш и РК Пролет 62

Група Б:РК Прилеп, РК Металург, РК Работнички, РК Младост Богданци, ГРК Тиквеш 2014, РК Бутел Скопје, РК Еурофарм Пелистер 2

Воедно, утврден беше и календарот за новата сезона што ќе стартува на 12 септември. Предлог распоред за натпреварувачка сезона 2020/2021: