Репрезентацијата се собира во Скопје, па веднаш заминува за Маврово

Македонската кошаркарска репрезентација в понеделник (8 јуни) ги почнува подготовките за стартот на претквалификациите за Европското првенство во 2025 година.

Собирот ќе се одржи во Скопје со новиот селектор Александар Јончевски…

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.